Nasıl “Akışa Uyum Sağlanır”

Sıradaki içerik:

Nasıl “Akışa Uyum Sağlanır”

e
sv

Yaşam Kaliteni Yükselt! Hayatını Güzelleştir (Uçak Metaforu)

Hayatta Nasıl First Class Uçulur?

“Birinci sınıfta uçmak her zaman daha rahattır, ancak bunu herkes karşılayamaz. Hayatın iyi yanı, herkesin birinci sınıfta uçabilmesidir.”

Hayat ruhsal bir yolculuktur ve hepimiz Ruh yolcularıyız.

Yolculuğumuz doğduğumuz andan itibaren başlıyor ve hayat, deneyimlerimizle önümüzde açılıyor. Hepimizin hedefi aynı: kaynağa dönüş; yani hepimiz ruhun Kurtuluş zirvesine ulaşmak istiyoruz. Hayatı benzersiz kılan, varış noktamıza nasıl ulaştığımızdır.

Bir “uçak metaforu“, hayat yolculuğunu açıklamanın en iyi yoludur. Belirli bir şehre veya ülkeye nasıl uçacağımızı seçme şansımız var. Hangi sınıfı seçersek seçelim aynı yere varacağız. Birinci sınıfta uçmak her zaman daha rahattır, ancak bunu herkes karşılayamaz. Hayatın iyi yanı, herkesin birinci sınıfta uçabilmesidir.

Burada ortaya çıkan soru şudur: Hayatta first class’a yükselmeye hazır mıyız?

Bizim açımızdan çok şey gerektirse de, gerçekten zahmete değer. Kişi korku ve olumsuzluğun içinden geçtiğinde, doğaya aykırıdır. Güneş gibi parlamanıza gerçekten engel olur ve bunun yerine kara bulutların arasında kalırsınız. Hayatı korku içinde yaşamak size çok pahalıya mal olur. Kişisel ilişkilerinizi tehlikeye atar, sağlığınız için bir tehdit oluşturur ve yaratıcılığınıza saldırır. Bu sadece HAYATINIZA mal olur.

Hayatınızı İyileştirmek

Çoğu zaman, insanlar en çok korktukları şeyi deneyimlemişlerdir. Bunun nedeni, derinden değer verdikleri şeylere değil, sevmedikleri şeylere odaklanmalarıdır. Ara sıra, dışarıdaki enerjiye karşı savaşmamız gerektiğini hissederiz ama gerçek şu ki, düşman içimizdedir ve onu sevgiyle yenmemiz gerekir.

Hayatta birinci sınıf seyahat etmek ise tam bir heyecan paketini garanti eder. O yolda olduğunuzda, benzer düşüncelere sahip, aynı değerlere sahip, yol arkadaşlarıyla tanışırsınız. Bu, yasanın arkasındaki şaşırtıcı mantığı doğrular; benzer benzeri çeker. O cömert ruhlar hayat dolu ve gerçekten yüksek sesle yaşıyorlar. Birinci sınıf seyahat etmeye karar verdiğiniz an, ona bağlı harika hediyelerin kilidini açarsınız. Hayat yine o zirvelere ve vadilere sahip olacak, ancak zafere ulaşmanın her zamankinden daha kolay olduğunu görerek, asla ölme deme tavrıyla hepsini aşma cesaretini toplamamız gerekecek. Her zaman evren tarafından bakılırsın, bazen şaşırtıcı şekillerde. Hayatın size sunduklarına hayran kalacaksınız.

Hayatınızın kalitesini nasıl yükseltirsiniz?

Algınızı baştan kalbe, korkudan sevgiye, HAYIR’dan BÜYÜK bir EVET’e, olumsuzdan olumluya ve sonunda BEN’den BİZ’e değiştirmek zorunda kalacaksınız.

Olumlu düşünme ile başlar. Düşünceler nesne olur! Hayatta bunları somutlaştırma eğiliminde olduğumuz için zihnimizi yalnızca olumlu düşüncelerin meşgul etmesine izin vermeliyiz. Pozitif düşünme, pozitif eylemlere yol açar. Hayat bize bir katalog gibi görünür ve biz sadece onu çevirip hangi macerayı yaşamak istiyorsak onu seçmeliyiz. Yolculuk boyunca en önemli görev ŞÜKÜR SÜRECİ‘dir. Yaşadığımız için ne kadar minnettarsak, hayat bizi o kadar çok şaşırtacak. Minnettarlık, hayatta sahip olduklarımızdan ve istediklerimizden daha fazlasını çeker. Hizmetimizin bir diğer önemli aracı da görselleştirme yeteneğimizdir. Hayatı dünyadaki cennet olarak görselleştirmeyi ve tüm sınırları aşmayı seçerseniz, hayat olağanüstü olabilir.

First Class’ta uçmayı seçtiğinizde, karşılaştığınız herkese sevgi ve ışık göndererek, yol boyunca hayatı övmeye başlarsınız. Olumsuz insanlarla temasa geçebilirken, onların olumsuzluklarını benimsemek yerine ışığınızı yayacak, kalplerine dokunacak ve sonunda kalabalığın sizi takip etmesini sağlayacaksınız. Hepimizi çevreleyen mevcut enerjinin bolluğuna kendi kalbinizi ve başkalarının kalplerini açacaksınız.

Bugün birinci sınıf bir yaşam sürmeye karar verin. Kurban olarak yaşamaktan kaçının ve bunun yerine kendi hayatınızın kahramanı olun. Kendinizi ne zaman korkmuş bulursanız, sizi koruduğu için ona teşekkür edin ve sonra onu serbest bırakın. Etrafınızdaki tüm First Class mucizelere dikkat edin ve eğer biri size nasıl gittiğini sorarsa? “First Class!” ile yanıtlayın.

First Class uçun ve SİZİN First Class bir versiyonunuz olun. Gerçek her zaman sizin karar verdiğiniz şeydir ve asla kontrolden çıkmaz.

Paylaşmak güzeldir!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli