Korkuyu Cesarete Dönüştürmek için 5 Püf Noktası

Sıradaki içerik:

Korkuyu Cesarete Dönüştürmek için 5 Püf Noktası

e
sv

Nasıl Niyet Edilir? En Güçlü Niyet Örnekleri

“Hiçbir şeyden kendi niyetim kadar emin değilim.” ~George Byron

İyi içgüdüleriniz var mı? İyi bir karakter yargıcı mısınız?

O anda sizi yatıştırmak için herhangi bir şey yapmak veya söylemek yerine birinin gerçekten samimi olup olmadığını anlayabilir misiniz?

İnsan etkileşiminin olduğu her yerde, tartışmalar o kadar da uzakta görünmüyor. Birinin diğerine kızmasına, üzülmesine neden olan durumlar vardır. Ve bu, onlara doğrudan veya dolaylı olarak söylenen veya yapılan her şeyden kaynaklanmaktadır. Aile üyelerinizden, arkadaşlarınızdan, iş arkadaşlarınızdan veya tamamen yabancılardan olması fark etmez. Bunun herkesin ilişki kurabileceği bir şey olduğuna eminim.

Başka bir kişinin maruz kaldığı böyle bir durumun kurbanı olduğumuzu hissettiğimizde, istediğimiz gibi hissetmekte haklı hissederiz. Bununla birlikte, hararetli tartışmaların ortasında veya bu konudaki iletişim eksikliğinde, genellikle önemli bir kilit faktörü gözden kaçırıyoruz. Ve bizi üzen kişinin altında yatan gerçek niyet budur.

Niyetleri Okulda Öğrenmiyoruz!

Komik çünkü okulda böyle şeyleri öğrenmek için bir sınıfım olduğunu hatırlamıyorum. Ancak her gün bizi üzen ve sinirlendiren durumlarla karşılaşabiliriz. Bu konu neden zorunlu değil merak ediyorum. Duygularıyla başa çıkma konusunda yardım alsalardı birçok insanın kan basıncının bugün daha iyi durumda olacağını biliyorum – bazen benimkinin olacağını biliyorum.

Bu konuda bir dersimiz olsaydı, insanların enerjilerini nereye harcayacaklarını ve nihayetinde birine karşı bu tür öfke, küskünlük duyguları besleyerek onlara yarardan çok zararın ne olduğunu görmelerine yardımcı olabilirdi.

Bu, birinin size söylediği anlaşılmaz eylemleri veya sözleri hiçbir şekilde şekillendirmek veya biçimlendirmek değildir. Bunun yerine, neden söylendiğinin veya yapıldığının ardındaki niyeti anlamak daha önemlidir. Eminim bazen birileri bize hoşumuza gitmeyen bir şey söylese veya yapsa ya da o sırada üzülmemize neden olsa da, artık öfkemiz bittiğinde onların nereden geldiğini anlamaya başlayabiliriz. Niyetlerini ayırın ve bize kasten acı ve öfke yaşatmak istediklerine inanmak isteyip istemediğimize kendimiz karar verelim – yoksa niyetleri sevgiden mi, saflıktan mı geliyordu ve herhangi bir kötülükten kaynaklanmıyordu?

İnsanların niyetlerinin her zaman incelenmesi gerekir; birine karşı niyetiniz mi yoksa tam tersi mi? Her şey kesin değildir ve doğru hissettiren şeyi takip etmek için kendimize daha fazla güvenmemiz ve yalnızca üzerine inşa edilecek bir şey varsa bizi üzen yüzleşmeleri aşmak için başkalarıyla birlikte çalışmamız gerekir.

“Bu, hayatın sınıfı ve ne öğrenirsen öğren; en nihayetinde senin en iyi öğretmenin sensin.”

Yeni bir dönem ve dersler yeni başladı. Şimdi sınıfınıza kayıt olma zamanı. Öğretmen tanıdık biri ve bu kişiyi çok iyi tanıyorsun çünkü o SENsin. Bu hayatın sınıfı ve ne öğrenirsen öğren; nihayetinde en iyi öğretmenin sensin. Kendinize, sizin için en iyisinin ne olduğunu öğretme seçeneğine sahipsiniz.

Öyleyse, hayatınızdaki insanları anlayın ve onlara dikkat edin. Sürekli olarak sizi üzüyorlarsa ve niyetlerinin birinin sizin iyiliğinizi dilemediğini hissediyorsanız, kendinize daha iyisini istemeyi öğretin. Çünkü daha iyisini beklemelisiniz. Kötü sözlerin veya yorumların söylendiği kötü bir tartışmadan sonra, çoğu zaman incitici sözler söyleyen insanların size gerçek benliklerini gösterdiğini sık sık hissetmişimdir. Daha sonra özür dileseler de, size gösterdiklerini tamamen görmezden gelmeyin.

Ondan öğrenin ve onların eylemlerinin üzerine çıkmak için karakterinizi oluşturun. Davranışlarına katılmamaya çalışın. Söylemesi yapmaktan daha kolay, biliyorum. Ama hatalarımızdan ders almamız gerekiyor.

Yaşam dersi şimdi başlıyor, bu yüzden orada olduğunuzdan emin olun.

Paylaşmak güzeldir!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli