Nasıl Bilinçli Ebeveyn Olunur? 20 Olumlu Ebeveyn Çocuk İlişkisi İpucu

Sıradaki içerik:

Nasıl Bilinçli Ebeveyn Olunur? 20 Olumlu Ebeveyn Çocuk İlişkisi İpucu

e
sv

Nasıl “Akışa Uyum Sağlanır”

Akışa Teslim Olmanın Sırrı

Akışta Kal

Hepimizin hayatta işlerin daha fazla yolundan çıktığı günleri olmuştur. Bir arkadaş ya da yakınımız bize her şeyin iyi olacağına dair güvence verir, tek yapmamız gereken rahatlamak ve “akışa ayak uydurmak”tır. Sanki bunu daha önce duymamışız gibi ve bir şekilde ‘akışa uymak’ sorunlarımızı çözecek.

Aslında öyle.

O şefkatli arkadaş, o gençleştirici bilgelik sözleriyle sizi hayata döndürdükten hemen sonra bunu düşünmeyebilirsiniz, ama yine de kendinize, “Bu ‘akış’ tam olarak nedir? Bu her şeye evet demek zorunda olduğum anlamına mı geliyor? Kişisel değerlerim onunla devam ederek tehlikeye girecek mi? Ya her zaman akışa uymam gerektiğini hissetmiyorsam? Bunu çok uzun süre düşünmeyin; karşı çıkacaksın!

Akışı yaratım olarak hayal edin.

Çiçekler zahmetsizce güneşe doğru uzanır, bulutlar gökyüzünde hafifçe süzülür ve gelgitler, kaydedilen zamanın başlangıcından beri olduğu gibi saat gibi çalışmaya devam eder. Sen ve ben bu evrensel şaheserin bir parçasıyız.

İnsanlar olarak, yaratılıştaki her şeyin tek bir evrensel enerji kaynağından geldiğinin giderek daha fazla farkına varıyoruz. Bu enerji kaynağı, Şimdi olarak tanıdığım şey tarafından besleniyor. Şimdi, içinde bulunduğumuz şimdiki andır. Benimle olduğu gibi sizde de oluyor ve bunun gerçek güzelliği, her zaman meydana gelmesi.

Akışına Bırak!

Şimdi’deyken ‘akışlarının’ azgın bir nehir mi yoksa durgun bir dere mi olduğu nasıl belirlenebilir? Şu andaki düşüncelerimiz, sözlerimiz ve eylemlerimiz nihayetinde bireyler olarak bizi şekillendirir. Bir şey olduğunda, durum ne olursa olsun olumlu bir zihniyet sürdürmek önemlidir.

Bunu, bizi doğrudan şimdi bulunduğumuz yere götüren doğal sürecin bir parçası olarak düşünün. Olumsuz bir zihniyet, olduğumuz enerji akışına yalnızca direnç verecektir.

Benim dileğim, dünyanın enerjimizi Şimdi’de elimizden geldiğince güçlü bir şekilde göstermesidir. Akışta giderken herkese selamlar – ne de olsa yaşanacak daha iyi bir an yok!

Paylaşmak güzeldir!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli