Olumlama Nasıl Yapılır? Olumlama Cümleleri İle Hayatınızı Dönüştürün!

Sıradaki içerik:

Olumlama Nasıl Yapılır? Olumlama Cümleleri İle Hayatınızı Dönüştürün!

e
sv

Mutluluk İçin 5 Sağlıklı Besin!

Mutluluk Veren Besinler

Huysuz bir ruh hali, rüzgar kadar hızlı geçebilir veya zihninizde uzun süreli kalabilir. Genellikle göz ardı edilse de, yiyecekler genellikle reddetme eğiliminizin arkasındaki sinsi suçlu olabilir. Hayatınızda mutluluk ve istikrar için doğru sağlıklı yiyecekleri yemek önemlidir.

“Mutluluk için buzdolabınızı bu sağlıklı yiyeceklerle doldurun ve açlığınızdan daha fazlasını tatmin etmeye başlayın!”

Gerçek şu ki, ruh haliniz yediğiniz yiyeceklerden doğrudan etkilenebilir. Örneğin, patates cipsi ve margarin gibi yiyeceklerin aslında kendi kişisel mükemmelliğinize ulaşmanızı engelleyebileceğini biliyor muydunuz? Ruh halini yükselten yiyecekler ile psikolojik bir kayma başlatabilen yiyecekler arasındaki fark, D ve B vitaminleri, omega-3 yağ asitleri ve hatta triptofan gibi temel bileşenlere dayanıyor gibi görünüyor.

Kendinizi Mutlu Hissetmenizi Sağlayacak 5 Yiyecek

Mutlu ve iyi hissetmek için bu 5 sağlıklı yiyeceği yiyin!

1. Muz:

Muz sakinleştirici B vitaminleri bakımından yüksektir. Muzdaki B6 vitamini seviyesi, kan şekeri seviyelerinizi düzenleyerek ruh halinizi doğal olarak yumuşatabilir. İçindeki potasyum da sabit bir kalp atışının korunmasına yardımcı olacaktır.

Muz, sabah bulantısı için bile harikadır! Yataktan kalktığınızda mideniz bulanıyorsa, glikoz seviyenizi normale döndürmek için öğün aralarında muz yiyin.

2. Yaban mersini:

Yaban mersini beyne enerji taşır, size yüksek bir farkındalık ve canlılık duygusu sağlar.

Ayrıca, yaban mersini enerji vermekle kalmaz, aynı zamanda rahatlar! Yaban mersini tarafından sağlanan nitrik oksit vücuda girdiğinde, atardamarlarınız aslında rahatlar.

3. Kiraz:

Kiraz uykusuzluk için doğal bir çare kaynağı olarak kabul edilebilir. Kiraz, uykunuzu ve ruh halinizi düzenleyen beyin kimyasalı serotonini artırmaya yardımcı olur. Ayrıca kendi kendini düzenleyen hormon melatonin içerir.

4. Yeşil Çay

Yeşil çay alışkanlığının hüznü ortadan kaldırabileceğini biliyor muydunuz? Yeşil çay, bir kez daha özgür ve net hissetmeniz için altın biletiniz olabilir. 1.000’den fazla Japon yaşlı üzerinde yapılan bir araştırma, günde 4 veya daha fazla yeşil çay içenlerin daha az depresyon belirtisi gösterdiğini gösterdi (%44).

Yeşil çayı büyülü bir iksir yapan nedir diye sorabilirsiniz? Araştırmacılara göre, yeşil çayda bulunan teanin adı verilen bir amino asit rol oynayabilir.

Kaynak: Green tea consumption is associated with depressive symptoms in the elderly. Niu, K. et al., American Journal of Clinical Nutrition 2009 Dec;90(6):1615-1622.

5. Çikolata

Son olarak, çikolatanın her lokmasında sizi kaplayan o yatıştırıcı dinginlik duygusu.

Bir parça (veya iki) çikolata yedikten sonra neden kendinizi çok iyi hissetmiyor musunuz? O ilk güzel çikolata parçasını alır almaz beyninizin opioid üretimi tavan yapar! (Opioidler, ağrıyı azaltmaktan, iyi duyguları arttırmaktan ve her yerde sıcak ve tüylü hissetmenizi sağlamaktan sorumlu kimyasallardır.) Çikolata da sizin için kötü olmak zorunda değildir – bitter çikolata kullanabilirsiniz.

Bu gıdalar evinizde var mı? Belki de buzdolabınızı mutluluk için bu sağlıklı yiyeceklerle doldurmanın ve açlığınızla birlikte mutluluğunuzu da tatmin etmenin zamanı gelmiştir!

Paylaşmak güzeldir!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli