Mutluluk İçin 5 Sağlıklı Besin!

Sıradaki içerik:

Mutluluk İçin 5 Sağlıklı Besin!

e
sv

Korkuyu Cesarete Dönüştürmek için 5 Püf Noktası

Korkularınızı Yenin

“Endişe, stres, korku ve öfke bileşenleri dünyada sizden bağımsız olarak var olmaz. Onlar hakkında sanki varmış gibi konuşsak da, fiziksel dünyada yoklar.” ~ Wayne Dyer

Bu açıklama düşündürüyor değil mi? Kendi fiziksel dünyamızda sorun yaratan bu kadar çok olay varsa, bir şey nasıl var olamaz? Aslında, fiziksel olmayan dünyadan bir şeyin kendine zarar veren düşünceler ve seçimler yoluyla kendini yaratmasının mükemmel bir örneğidir. Bunun farkındalığı her şeyden önemlidir.

Pozitif düşüncelerin ve pozitif seçimlerin düzenli pratiği olmadan, hayatlarımız bir anda tepetaklak olabilir. Sizi güçlü, kendine güvenen, sarsılmaz bir iç benlik oluşturmaya götüren bir yaşam yolu yaratmayı tercih ediyorsanız, gerekirse her gün aşağıdaki noktaların her biri ile temele dokunun.

1. Temiz hava alın

Düşüncelerinizi toplamak için parkta veya kırsalda yürüyüş yapmaktan daha iyi bir şey yoktur. Huzurlu bir ortama girdiğinizde, huzurlu bir ortam size doğru yol almaya başlar. Oraya nasıl çıktığınızın da bir önemi yok – eğer hemen vahşi doğanız yoksa bir bahçede veya kış bahçesinde yürüyüşe bile çıkabilirsiniz.

Çiçekleri koklayın, vahşi yaşamı dinleyin, başlangıçta buraya konanlarla bir olun. Stresiniz eriyecek. Yapmanız gereken tek şey, korku da dahil olmak üzere her şeyin gitmesine izin verme fikrine kafa yormak – sadece doğanın sunduğu huzurun tadını çıkarın.

2. Sık sık egzersiz yapın

Egzersiz yapmak İSTEDİĞİNDE hissettiğin duyguyu biliyorsun, ama kanepeden kalkamıyor gibisin? Motivasyon eksikliğinden daha fazlasıdır, doğrudan zihinlerin gözlerine bakıp size bunu yapamayacağınızı söyleme korkusudur. Ve sana bir haberim var; şimdi yapabilirsin

Faydası nedir? Yarın daha da iyisini yapacaksın.

Bu yüzden iki kez düşünmeyin; şu anda nerede olduğun konusunda endişelenme. Çünkü sen değişmedikçe bu değişmeyecek. Önemli olan SADECE BUNU YAPMANIZ.

3. Vücudunuzu sağlıklı yiyeceklerle besleyin

Beslenme, egzersiz için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Bu nedenle, vücudunuzu fiziksel aktivite ile düzgün bir şekilde tedavi etmek istiyorsanız, vücudunuzu ihtiyaç duyduğu optimum oktanla beslemelisiniz. Bunu düşünmeye başlayalım, olur mu?

En küçük parçalara bölünmüş insan vücudunu düşünün. Her şey tek hücrelere iniyor, değil mi? Daha da önemlisi, bu hücrelere nasıl davrandığınız çok önemlidir. Taze yiyecekler yiyin, yaşam alın.

4. Zanaat Değişikliği

“Çevremde negatif olan insanlar hakkında ne yapabilirim?”

Bu, olumsuz bir atmosferde olumlu bir zihniyeti korumakla ilgili bana sorulan en sık soru. Siz etrafınızdayken zihninize korku ve olumsuzluk tohumları ekmeye çalışan, deneyiminizde dolaşan bazı insanlar olabilir. Bundan daha iyisin; ilahi kaderi arıyorsun, yenilgiyi değil. Şimdi, durumu benimle değiştirmek ister misin?

Buradaki kuralları adım adım uygulayalım. Eğer düşünceleriniz sözde realitenizi değiştirebiliyorsa, o zaman bu realiteyi düşünceleriniz aracılığıyla değiştirebilirsiniz, değil mi? Birisi bir zamanlar şöyle dedi:

Korku:

Bu alıntının nasıl sadece düşüncelerinizle BAŞLADIĞINI gördünüz mü? Bu doğru; Silah sesi geldiğinde koşmaya başlamazsanız bitiş çizgisini geçemezsiniz. Kaderinizi oluşturmak için kelimeler, eylemler vb.

Çevrenizdeki kişinin veya insanların tutumunu değiştirmek ister misiniz? Kendi olumlu “dalgalanma etkiniz” henüz oluşmaya başlamamışsa diye bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Nasıl mutlu olabileceklerini düşünmeye başlayın. Ardından, onları neyin mutlu ettiği hakkında onlarla konuşun. Bu, onlara korkuyla savaşmalarını ve onları neyin mutlu ettiğini sormak kadar basit olabilir. Onları gerçekten neyin mutlu ettiği hakkında konuşmaya başlamazlarsa şaşırabilirsiniz. Tebrikler arkadaşım, düşünce tohumunu ektiniz. Her şey, nihayetinde mutlu bir yaşam yaratmak için mutlu olma düşüncesiyle başlar. İşte Pozitifliğin Gücü!

Kendi yaşamınızda ve başkalarının yaşamlarında olumlu deneyimler yaşayabileceğinizi bilin. Aslan gibi ol – kendi ormanının kralı olduğunu bilerek korkusuz ol.

5. Onaylayın, Onaylayın, Onaylayın!

“İnsanlar genellikle motivasyonun uzun sürmediğini söyler. Eh, banyo yapmak da işe yaramaz – bu yüzden her gün öneriyoruz. – Zig Ziglar

Olumlamalar: Hepimiz onları duyduk. Bunu veya bunu kendinize tekrarlayın ve buna inanın. O zaman, sihirli bir şekilde kendisini sizin için bulacaktır. NASIL çalıştığını bana sormayın, ben bir kuantum fizikçisi değilim. Ama sadece işe yaradığını biliyorum. Nasıl? Çünkü ne zaman birine bu büyük başarıyı nasıl elde ettiğini sorduğumda, “Hayallerime odaklandım ve hiçbir şeyin yoluma çıkmasına izin vermedim” diyorlar. Benim için bile böyle başladı!

İşin püf noktası şu: Nerede eksik olduğunuzu hissediyorsanız veya sahip olduğunuz ” sızlanmalar”, çekici titreşiminizi yerinde tutan şeylerdir. Her gün bu inlemelerin ve sızlanmaların tam tersini tekrar etmeye başlayın (yani, “Her zaman meteliğim yok.” yerine “Gelirim sürekli artıyor.”). Zamanla, tekrarla ve kendinize olan inancınızla değişimlerin gerçekleşmeye başlayacağını fark edeceksiniz. İlk başta küçük değişiklikler olabilir, ancak kararlıysanız daha fazlasını da göreceksiniz!

Not alın: Bu adımları izleyin ve yalnızca hayal ettiğiniz özgür ya da korkulu bir yaşam yoluna gideceksiniz!

Paylaşmak güzeldir!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli