Nasıl Niyet Edilir? En Güçlü Niyet Örnekleri

Sıradaki içerik:

Nasıl Niyet Edilir? En Güçlü Niyet Örnekleri

e
sv

BEN: Dünyadaki En Güçlü Kelime (Olumlamalar)

Ben” kelimelerinin gücünü gerçekten hiç düşündünüz mü? Daha da derinde, kendinizle ilgili tuttuğunuz bilinçaltı “Ben-im” ifadelerinin farkında mısınız? Bu onaylamayı bir an düşünün ve kendinize karşı dürüst olun. Kendin hakkında ne düşünüyorsun? Her gün kim olduğun hakkında ne söylüyorsun?

“Sınırsız güce ve yaratıcılığa sahipsiniz. İçsel ruhun bunu biliyor.”

Siz kendi kendinizin en büyük eleştirmeni ve kendi hayatınızın ortak yaratıcısısınız. Bu özgürlükle, kim olduğunuza ve kim olmak istediğinize karar verme konusunda muazzam bir güce sahipsiniz. Ancak şu anki gerçek şu ki, çoğumuz çok eleştireliz ve kendimiz hakkında en olumlu inançlara sahip değiliz. Aynı zamanda, kendi inançlarımızın birçoğu aslında başkalarının inançlarından kaynaklanmıştır. Başkalarının bizim hakkımızdaki düşüncelerinin kendi etkimiz üzerinde o kadar çok güce sahip olmasına izin verdik ki, biz olduğumuza inanıyoruz.

“Başarı bir süreçtir, bir zihin kalitesi ve var olma biçimidir, hayatın giden bir olumlamasıdır.” ~ Alex Noble

Düşüncelerimiz ve sözlerimiz bugünümüzü şekillendirdi ve şu anda geleceğimizi şekillendiriyor – dünyadan gizlenmiş gizli bir kilitli kutuda değiller, bizi ve başkalarını doğrudan ve alenen etkiliyorlar. Hayatımızda gerçek bir değişiklik ve çabalarımızda başarı görmek istiyorsak, düşüncelerimizi yeniden programlamayı ve onları – özellikle kendimizle ilgili düşüncelerimizi – olumlu tutmayı öğrenmeliyiz!

Ben“, yapabileceğimiz en güçlü ifadelerden biridir. “Ben varım”dan sonra gelen her şey, onun yaratılmasına başlar. Evet bu doğru – “Ben” %100 saf bir yaratılış ifadesidir.

Seçim Gücü

İyi haber şu ki seçme gücüne sahibiz. Bu gücün farkına vardığımızda, döngüyü kırmak ve bu sınırlayıcı inançları kesin olarak değiştirmek için harekete geçebiliriz.

Kendimiz hakkında ne düşüneceğimizi seçmeliyiz. Doğal olarak hepimiz mevcut durumumuzu iyileştirmek, hayallerimizi gerçekleştirmek ve daha fazla özgürlüğe sahip olmak istiyoruz. Hedeflerine ulaşmış bireylerde en önemli yönlerden biri, olumlu tutumları ve güçlü “Ben” ifadeleridir. Evet, eylem önemlidir; ama eylem yeterli değil.

Gerçekliğinizin ortak yaratıcısı olarak, onu görmek için ona inanmalısınız – bu yüzden “Ben’im” ifadesi çok önemlidir. Dikkatimizi buna verirsek, toplumumuzun negatif enerjiyle dolup taştığını görürüz. Aynı zamanda, dikkatimizi olumluya yönelttiğimizde, onun da taştığını ve büyüdüğünü görürüz! Bu sadece dikkatimizin yönüne bağlıdır.

Olumsuzluğun “tavşan deliğine” girmeyi göze almış ve hayatımı her alanda dönüştürmüş biri olarak, deneyime dayanarak konuşuyorum. Hey, orada bulundum ve izin verirsen zor olabileceğini biliyorum. Aristoteles’in dediği gibi, “Mükemmellik bir alışkanlıktır.” Değişim, günlük alışkanlıkları uygulamakla ilgilidir. Elbette, hız tümseklerini aştım ve barikatlara çarptım ama aynı zamanda, düşüncelerimi olumluya yönlendirmek ve çözümler bulmak için kendimi bilinçli olarak eğittim. Ayrıca kendim ve geleceğim için çok GÜÇLÜ “BEN” ifadeleri oluşturdum.

“BEN”inizi yeniden tanımlıyoruz

BEN” ifadelerinin gücünü bilinçli olarak kullanmaya başladığınızda, hayatınız dönüşecek. Bu, bazıları için işe yarayan ve sizin için işe yaramayacak bir şey değil; ÇALIŞTIĞINIZ zaman çalışır! Ancak, sürekli çalışmanız gerekir. İyi haber şu ki, bunu bir süreliğine bilinçli bir alışkanlık haline getirdiğinizde, bilinçsiz bir alışkanlığa dönüşür – beyninizi yeniden eğitmiş olursunuz. Onaylamanızı her gün tekrarlamayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Amacınız, derinlere inmek ve kendiniz üzerinde tutabileceğiniz o iğrenç, iğrenç, iğrenç negatif kelimeleri – artık size hizmet etmeyen kelimeleri – bulmak ve onları dönüştürmek olmalıdır. Olumsuz sözler genellikle kim olduğunuzu “tanımladığını” düşündüğünüz ifadelerdir; aynı zamanda “insanların seni düşündüğünü düşündüğün şeysin” zihniyeti olarak da bilinir. Kendinizi olmak için yarattığınız kişisiniz. Olmak İSTEDİĞİN kişisin. Yaşadığınız toplum, genetik, aile, geçmiş deneyimler, çocukluk vb. nedenlerle sizi engelleyen hiçbir şey yok.

Joel Osteen’in dediği gibi, “Ben varım“dan sonra gelen her zaman seni aramaya gelecektir… Çoğu zaman ‘Ben varım’ın gücünü kendimize karşı kullanıyoruz.” Hayatında ne yaratmak istiyorsun? Mevcut “Ben-im” inançlarınızı keşfederek, o yaratılışın ücretsiz bir ön izlemesini elde edersiniz.

Öyleyse, hemen şimdi bunu birlikte çözelim ve bazı değişiklikler yapalım. Aklınıza gelen bazı sınırlayıcı inançlarınızı yazmak için gününüzden birkaç dakika ayırın. Bunları, kendiniz hakkında sahip olmak isteyeceğiniz inançlarla değiştirmenin zamanı geldi.

Örnek “Ben” olumlamaları:

  • “BEN APTALIM”, yerine “BEN AKILLIYIM” olur.
  • “BEN YETERLİ DEĞİLİM”, yerine “TAMAMEN YETERLİYİM” olur.
  • “BEN ÇOK YAŞLIYIM”, yerine “GENÇİM” olur.
  • “YETERİNCE İYİ DEĞİLİM”, yerine “BEN HER ZAMAN YETERİNCE İYİYİM” olur.
  • “TEMBELİM”, yerine “SORUMLULUYUM” olur.
  • “BEN ŞİŞMANIM”, yerine “BEN FİTİM” olur.
  • “HER ZAMAN GEÇ KALDIM”, yerine “HEP ZAMANINDA OLUYORUM” olur.

Bu olumlu ifadeleri alabilir, yapışkan notlara yazabilir , buzdolabına ve evinizin etrafına asabilirsiniz.

İlham verici buzdolabı

Evet, bu gerçekten bizim buzdolabımız!

Aile buzdolabımız, en sevdiğimiz lider düşünce öğretmenlerimizin ilham verici düşünceleri ve olumlamalarıyla doludur.

Nihai hedefiniz, beyninizi ve bilinçaltınızı yeniden eğitmek, zihninizi daha iyi, daha olumlu inançları kabul etmesi için yeniden programlamaktır. Sınırsız güce ve yaratıcılığa sahipsiniz – iç ruhunuz bunu biliyor. “Ben” ifadeleri sadece doğanızın gerçeğini onaylar. Hepimiz özünde gerçekten güçlü varlıklarız. Her şeyi yapabilecek kapasitede olduğunuzu unutmayın – sadece deneyin!

Bunun gibi egzersizler yaptıysanız, duymak isterim. Bundan başarı elde ettiniz mi? Öyleyse, hikayenizi yakında çıkacak bir makalede öne çıkarmak isterim.

Bunu ilk kez deniyorsan, lütfen bana nasıl gittiğini söyle. Sizin için herhangi bir soruyu yanıtlamayı veya hayatınızı değiştirecek ve sizi bir zamanlar sadece hayal gücünüzde olan hayata itecek daha iyi, daha güçlü “BEN'” olumlama ifadeleri oluşturmanıza yardımcı olmayı çok isterim.

Paylaşmak güzeldir!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli